Plan KOLĘDY - Parafia pw. św. Łukasza Ewangelisty i św. Rity

Parafia św. Łukasza Ewangelisty i św. Rity
w Bydgoszczy-Fordonie
Przejdź do treści

Plan KOLĘDY

W naszej parafii od 27 grudnia do 27 stycznia 2024 r. będzie trwało duszpasterskie nawiedzanie rodzin zwane kolędą. Termin kolędy może ulec zmianie. Aktualny termin podawany będzie w niedzielę, poprzedzającą wizytę duszpasterską. Gdyby komuś nie odpowiadał termin kolędy to bardzo prosimy o skontaktowanie się (nie telefonicznie, tylko osobiście w biurze parafialnym każdego dnia po Mszy św.) w celu uzgodnienia innego terminu. Kolędę rozpoczynamy o godz. 16.00, w sobotę o godz. 11.00, w niedzielę o godz. 14.00.

Msze św. w czasie kolędy w dni powszednie: o godz. 15.00, w sobotę rano o godz. 8.00 i wieczorem o godz. 17.00, a biuro parafialne czynne w sobotę od 9.00 do 10.00.

Przyjęcie kapłana z wizytą duszpasterską jest aktem publicznego wyznania wiary, a zarazem znakiem jedności i żywej więzi Kościoła domowego z Kościołem powszechnym. Dzień wizyty duszpasterskiej w rodzinie jest szczególnym przeżyciem - im rodzina jest bardziej związana z Kościołem, im większy panuje w niej duch chrześcijański, im głębsza jest jej religijność, tym głębiej przeżywa spotkanie
z oficjalnym sługą Kościoła. Należy taką wizytę odpowiednio przygotować: stół nakryć białym obrusem, postawić krzyż, świece, wodę święconą (można ją zabrać z kościoła znajduje się w specjalnym pojemniku w kruchcie przy kaplicy, gdy nie ma wody święconej to prosimy o tym przed wspólną modlitwą poinformować), kropidło.

  • Dzieci i młodzież powinny przygotować podpisane przez katechetę zeszyty do religii „Karty Pracy” oraz INDEKSY od spowiedzi I piątkowej i Mszy sw.
  • Młodzież przygotowująca się do bierzmowania INDEKSY dla bierzmowanych.

Na stole można otworzyć księgę Pisma św. a także wyłożyć Katechizm Kościoła Katolickiego. Podczas wizyty duszpasterskiej, o ile to możliwe, powinni zgromadzić się wszyscy domownicy.
Po przybyciu kapłana wszyscy winni czynnie włączyć się w śpiewanie kolędy i modlitwę. Spotkanie z duszpasterzem może być okazją do szczerej rozmowy o problemach nurtujących rodzinę.

Kolęda będzie wcześniej śpiewana przed przyjściem księdza - domownicy z ministrantami… - ministrantom okażmy wdzięczność i pomoc…

Zachęcamy także, aby na stole przygotować kartkę z wypisanymi intencjami za żywych i zmarłych z rodziny.    
Nowych mieszkańców prosimy o wypisanie danych na tych formularzach, które są zamieszczone na stronie internetowej lub wyłożone na stolikach przy wyjściu z kościoła i wręczenie ich księdzu na początku kolędy.

Niech ten dzień będzie kolejną uroczystością rodzinną.
  • Ofiary składane w czasie kolędy przeznaczone będą na budowę - upiększenie kościoła…  
  • Deklaracje budowlane, które będzie można złożyć na kolędzie lub na tacę
w kościele, przeznaczamy na cele budowlane - upiększenia naszego kościoła.
Wróć do spisu treści