Ogłoszenia - Parafia pw. św. Łukasza Ewangelisty i św. Rity

Parafia św. Łukasza Ewangelisty i św. Rity
w Bydgoszczy-Fordonie
Przejdź do treści

Ogłoszenia

Duszpasterstwo
15 NIEDZIELA ZWYKŁA „B”
14.07.2024.

1. Czas wakacyjny - Msze św. w miesiącu lipcu i sierpniu odprawiane są w kaplicy od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, w sobotę o godz. 8.00; w kościele w sobotę o godz. 17.00 i w niedzielę. Nabożeństwa tygodniowe o godz. 16.30.
Adoracja Najświętszego Sakramentu (w kaplicy) w każdy piątek od godz. 15.00 do 17.00 rozpoczęcie Koronką do Miłosierdzia Bożego.
Biuro parafialne w czasie wakacji czynne w sobotę od godz. 09.00 do 10.00. Przypominamy o odpowiednim stroju w świątyniach w czasie upałów: przykryte ramiona i długie spodnie.  

2. Kalendarz liturgiczny: św. Kamila de Lellis - dzisiaj; Matki Bożej Szkaplerznej i św. Marii Magdaleny Postel - we wtorek; św. Aleksego - w środę; św. Szymona z Lipnicy - w czwartek; bł. Czesława - w sobotę.

3. Msza św. za Ojczyznę i Radio Maryja oraz poszanowanie życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci - w piątek o godz. 17.00.

4. Comiesięczna modlitwa do Św. Rity - patronki od spraw trudnych i po ludzku niemożliwych 22 lipca. Przygotowanie do tego dnia przez modlitwę (TRIDUUM) od piątku do niedzieli o godz. 16.30.

5. Międzyparafialna mini pielgrzymka Fordońska rozpocznie się od przyszłej niedzieli.

6. Pielgrzymki: - „Pielgrzymki D B do korzeni” - 28 września Peplin.  
- od 7 do 12.10. wyjazd do Leżajska (sanktuarium Matki Bożej, słynne organy i cmentarz żydowski - kirkut), z tego miejsca będziemy pielgrzymować z miejscowym przewodnikiem do: Łańcuta (zamek), Markowa (sanktuarium bł. rodziny Ulmów, muzeum ratujących Żydów), Jarosław (piękne miasteczko z kolegiatą), Przeworsk (sanktuarium Bożego Grobu, muzeum), Przemyśl i zakończenie na Jasnej Górze z pielgrzymką diecezjalną. Szczegóły i zapisy w biurze parafialnym, a te osoby, które się zapisały prosimy o dokonanie pierwszej wpłaty 200 zł.

7. Informacje z zewnątrz: - letnie prezentacje organowe w kościele św. Mikołaja, odbywają się w lipcu i sierpniu w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00.  

8. Sprawy budowlane - w ostatnim tygodniu 6 osób/rodzin złożyło ofiary na budowę naszego kościoła. Wielkie „Bóg zapłać” za te ofiary i za wpłacane na konto parafialne oraz za dzisiejsze złożone na tacę.  

9. Za tydzień: Światowy IV dzień dziadków i seniorów - ustanowiony przez papieża Franciszka.
- po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów mechanicznych (rowery, hulajnogi, motocykle, samochody - nieważne na ilu kółkach jeździsz. Niech św. Krzysztof strzeże Cię na Twojej drodze do szkoły, pracy, na zakupy czy kościoła…), zbierane będą ofiary do puszek w ramach akcji MIVA POLSKA - 1 grosz za bezpieczny kilometr na pomoc przy zakupie środków transportu dla misjonarzy.
 
10. „Przewodnik katolicki”: Z życia diecezji i regionu.

11. Modlitwa za diecezję i św. Michała Archanioła i św. Rity

12. Zmarli: +Antoni Piętowski, l. 75, ul. Bortnowskiego 8.
                  + Bogumiła Wegner, l. 69, ul. Bortnowskiego 16.
Wróć do spisu treści