Ogłoszenia - Parafia pw. św. Łukasza Ewangelisty i św. Rity

Parafia św. Łukasza Ewangelisty i św. Rity
w Bydgoszczy-Fordonie
Przejdź do treści

Ogłoszenia

Duszpasterstwo
XI NIEDZIELA ZWYKŁA „B”
13.06.2021.

1. Podziękowanie - zakończyła się Oktawa Uroczystości Bożego Ciała. Składamy serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy zaangażowali się w przeprowadzenie i przeżycie tej oktawy. Dziękujemy zatem: tym nielicznym dzieciom…, rodzicom i dziadkom, którzy przyprowadzali swoje pociechy do sypania kwiatków i niesienia emblematów religijnych…, dziękujemy także za kwiatki do sypania. Podziękowanie kierujemy dla Pań z Róż Różańcowych, Legionu Maryi, Towarzystwa Miłosierdzia, Bractwa św. Rity a także uczucia wdzięczności kierujemy w stronę Panów ze Straży św. Wojciecha, Rycerzy Kolumba i nie licznej LSO oraz Z P „Jerusalem-Pytlik”.
Nie może i w tym miejscu zabraknąć jeszcze raz podziękowana za dekorację okien i balkonów... (G P, p. Kazimierz…) oraz za przygotowane ołtarze.
W końcu podziękowanie kierujemy w stronę pań, które na zakończenie oktawy przygotowały wianki z kwiatów i ziół.
Kończąc modlimy się za Ciebie B i S i za was wszystkich: „Jezu daj mi zrozumieć jak ważnym dla mojego życia doczesnego i wiecznego jest karmienie się Twoim Ciałem i Krwią. I niech tym najcenniejszym darem karmią się nasi Bracia i Siostry”.   
Wielkie „Bóg zapłać” kierujemy do tych, którzy z okazji rocznicy naszych święceń kapłańskich (Ks. Mirosław 34, Ks. Marek 18) pamiętali o nas w swojej modlitwie i okazywali dowody życzliwości…
Dziękujemy osobom, które pielęgnują tereny zielone. Dziękujemy również tym osobom, które wysprzątały kościół i dom parafialny. Wszystkim za wszystko wielkie „Bóg zapłać”.

2. Nabożeństwo czerwcowe z tygodniowymi nabożeństwami pół godziny przed wieczorną Mszą św., przy figurze NSPJ na ul. Brzegowej w każdy piątek o godz. 19.30.

3. Kalendarz liturgiczny: św. Antoniego z Padwy - dzisiaj; bł. Michała Kozala, patrona diecezji - jutro; bł. Jolenty - we wtorek; św. Alberta Chmielowskiego - w czwartek; bł. Władysława Bukowińskiego - w niedzielę.

4. Comiesięczna modlitwa do Św. Rity z Cascii - patronki od trudnych i niemożliwych spraw, 22 czerwca od godz. 17.00 przedstawienie intencji, o godz. 18.00 Msza św. Przygotowanie do tego dnia przez modlitwę (TRIDUUM) od soboty 30 minut przed Mszą św.

5. Msza św. za Ojczyznę w piątek o godz. 18.00.

6. Rok św. Józefa - w sobotę w czasie Mszy św. o godz. 8.00 szczególne rozważanie i modlitwa do św. Józefa.

7. Pielgrzymki: - pielgrzymka samolotowa od 28 lipca do 4 sierpnia: Rzym, Asyż, Cascica…
- pielgrzymka autokarowa od 6 do 10 września: Praszka, Jasna Góra, Stary i Nowy Sącz, Muszyna, Krynica Górska, Lipnica Murowana, Szczepanów… Informacje szczegółowe w biurze parafialnym.

8. Informacje z zewnątrz: - informujemy, że rozpoczął się czas przyjmowania kandydatów zamierzających wstąpić do Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Bydgoskiej.
Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej, ogłasza nabór na: magisterskie zaoczne studia teologiczne; 2 - letnie i roczne podyplomowe; specjalność teologia - katechetyka. Rekrutacja na studia trwa do 10 września. Bliższe informacje na plakacie.  
Zespól Szkół Drzewnych w Bydgoszczy, w której mieści się Technikum
i Branżowa Szkoła zaprasza na Drzwi Otwarte we wtorek od godz. 8.00,
ul. Toruńska 44. Szkoła z wieloletnią tradycją kształci uczniów w wielu zawodach, nie tylko stolarskich.  

9. Sprawy budowlane - w ostatnim tygodniu 10 osób złożyli ofiary na budowę naszego kościoła. Wielkie „Bóg zapłać” za te ofiary.
Trzy rodziny z parafii przekazały ofiary na mozaikę św. RityWielkie „Bóg zapłać” za te ofiary. Za postument do relikwiarza mamy do zapłacenia jeszcze 700 zł.  
Trwają prace związane z przygotowaniem trzeciej mozaiki przy tabernakulum. Jest wystawiony projekt (drzewo winorośli) oraz jedna kwatera. Jedna zatem kwatera to 900 zł. Jedna rodzina z parafii przekazała ofiarę na ten cel. Ofiary na tę mozaikę można wpłacać na konto lub wrzucać w kopercie na tacę zaznaczając, że ofiara na mozaikę. Przy tej mozaice będzie umieszczona także płytka fundacyjna.
Poszukujemy osoby lub osób do prac przy terenach zielonych oraz elektryka do drobnych prac. Informacje szczegółowe u ks. proboszcza.

10. Za tydzień: - ofiary składane do puszek zgodnie z zarządzeniem władzy duchownej przeznaczone będą na cele Caritas D B.  
Zakończenie roku szkolnego i katechetycznego 25 czerwca a Msza św. dziękczynna za rok szkolny i katechetyczny za tydzień: dla młodzieży klas VII i VIII oraz średnich o godz. 10.00; dla dzieci 0 i od I do VI o godz.11.30. Zapraszamy dzieci, młodzież i rodziców do wspólnego dziękczynienia. Okazja do spowiedzi św. każdego dna 15 minut przed Msza św.
Przed zbliżającymi się wakacjami apelujemy do rodziców chrześcijańskich: przypominajcie dzieciom i młodzieży o modlitwie i święceniu dnia świętego. Dzieci na obozach i koloniach mają prawo do takiego wychowania, jakiego sobie życzą rodzice. Nauczyciele i wychowawcy konstytucyjnie zobowiązani są do respektowania tej rodzicielskiej woli. Wszyscy musimy pamiętać, że dzień Pański, niedziela, nie może być lekceważony. Msza św. niedzielna jest ścisłym obowiązkiem chrześcijanina.
Informujemy, że Msze św. w miesiącu lipcu i sierpniu odprawiane będą każdego dnia o godz. 17.00. Biuro parafialne w czasie wakacji czynne tylko w sobotę od godz. 10.00 do 11.00.
W tym tygodniu - biuro parafialne w środę - wyjątkowo czynne po wieczornej Mszy św.   
Bardzo prosimy o odpowiedni strój gdy przychodzimy do świątyni szczególnie w czasie wakacyjnym, gdy są upały. Przypominamy, że zawsze w świątyni obowiązuje stój właściwy do powagi miejsca - przykryte ramiona i długie spodnie.

11. Dzisiaj: - XI Niedziela Zwykła.
Sklepik - rozprowadzane są książki, np. „Eucharystia autostradą do nieba” i film o bł. Carlo Acutisie…, Ikony…, magnesy…

12. „Przewodnik katolicki”: O tym, co łączy Jana Pawła II z Franciszkiem,
i o Kościele przyszłości; O sumieniu, które powinno być kształtowane;
O sporach wokół Mszy św. trydenckiej; O operacjach zmiany płci; O nowych przepisach drogowych; Z życia diecezji i regionu.

13. Modlitwa do św. Józefa i św. Michała Archanioła

14. Zmarli.
Wróć do spisu treści