Ogłoszenia - Parafia pw. św. Łukasza Ewangelisty i św. Rity

Parafia św. Łukasza Ewangelisty i św. Rity
w Bydgoszczy-Fordonie
Przejdź do treści

Ogłoszenia

Duszpasterstwo
6 NIEDZIELA ZWYKŁA „B”
11.02.2024.

1. Msze św. o godz. 18.00, w sobotę o godz. 8.00.
Sakrament Pokuty 15 minut przed Mszą św.  
Nabożeństwa tygodniowe pół godziny przed Mszą św.
W każdy piątek od godz. 15.00 do 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, rozpoczęcie Koronką do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy…
Biuro parafialne czynne w sobotę od godz. 9.00 do 10.00 - tak będzie do 25 lutego.

2. Kalendarz liturgiczny: św. Cyryla i św. Walentego - w środę, bł. Michała Sopoćko - w czwartek; bł. Szymona Fidati - w piątek; bł. Elżbiety Sanny - w sobotę.

3. Wielki Post - w Środę - Popielec - Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 8.00, 10.00, 17.00, 18.30. W Środę Popielcową zgodnie z zarządzeniem władzy duchownej ofiary składane do puszek przeznaczone będą na bydgoskie hospicjum, zajmujące się osobami terminalnie chorymi.
W Wielkim Poście będziemy rozważać Mękę Pańską w czasie Drogi Krzyżowej, która będzie odprawiana w piątek: dla dzieci (8, 15 i 29 marca) o godz. 17.00; dla dorosłych i młodzieży o godz. 18.30.
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 16.00.     

4. Post ścisły: w Środę Popielcową obowiązuje post jakościowy (powstrzymanie się od spożywania potraw mięsnych) i ilościowy tzn. raz można najeść się do syta, dwa razy lekko się posilić. Nie ma żadnych dyspens, nawet w zakładach zbiorowego żywienia.

5. Komunia wielkanocna - od Środy Popielcowej rozpoczyna się już okres spowiedzi i komunii wielkanocnej, potrwa do Uroczystości Trójcy Św. tj. do 26 maja.

6. 15 czwartków ze św. Ritą - Nabożeństwo 15 czwartków ku czci św. Rity przygotowuje czcicieli do jej liturgicznego wspomnienia - 22 maja. Każdy kolejny czwartek jest etapem duchowej wędrówki, duchowego wstępowania  na szczyt Scoglio, miejsca uświęconego modlitwą św. Rity. Każde Sanktuarium jest jakby święta górą modlitwy, oczyszczenia i spotkania z Bogiem. Zapraszamy na nabożeństwo o godz. 17.30, prowadzone przez Bractwo św. Rity a po nabożeństwie Msza św.

7. Msza św. za Ojczyznę w piątek o godz. 18.00.

8. Pielgrzymki planowane w tym roku:   
- do Rzymu w kwietniu - dziękczynienie za 20 lat D B. Program wywieszony i ulotki na stolikach.
- „Pielgrzymki D B do korzeni”: 20 kwietnia Gniezno; 22 czerwca Kołobrzeg;
28 września Peplin. Program stały do 9 00 do 15.00: zwiedzanie (muzeum, Katedry, seminarium, Msza św., poczęstunek).  
- 9 i 10 maja na Jasną Górę z dziećmi I komunia, rodzicami i dorosłymi.
- 25.06. do 4.07. do Chorwacji i Medjugorie (Poreć, Mostar, Tihaljina, Dubrownik, Ludbreg.
- od 7 do 12.10. Leżajsk, Łańcut, Markowa, Przeworsk, Rzeszów, Jasna Góra.
Szczegóły i zapisy w biurze parafialnym.   

9. Ogłoszenia z zewnątrz:
20 - lecie diecezji bydgoskiej: - koncert z okazji 20-lecia Diecezji Bydgoskiej, odbędzie się w Filharmonii Pomorskiej w sobotę 6 kwietnia o godz. 19:00.
Wykonawcy: Orkiestra Kameralna Capella Bydgostiensis, Chór Akademicki Politechniki Bydgoskiej, Chór Akademicki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy… Bilety w cenie 30 zł. zamawiać można w biurze parafialnym.

10. Sprawy budowlane: w ostatnim tygodniu 8 osób złożyło ofiary na budowę upiększenie naszego kościoła... Wielkie „Bóg zapłać” za te ofiary i za dzisiejsze złożone na tacę.  

11. 1,5% podatku dla organizacji pożytku publicznego.
- można przekazywać 1,5% przez Caritas D B na cele naszej parafii. Na stoliku przy wyjściu są wyłożone ulotki z numerem KRS - u. W zeznaniu podatkowym należy podać ten numer, wyliczoną kwotę 1,5% należnego podatku oraz dopisać koniecznie: „PZC - Św. Łukasza”. Po dokonaniu tych czynności prosimy o dostarczenie oświadczenia. Przez tę wpłatę i rozliczając się do 30 kwietnia z tzw. PITU, można samemu zadecydować choć o małej części swojego podatku i dzięki temu wspomóc naszą działalność.

12. Za tydzień: - ofiary składane do puszek przeznaczone będą na ogrzewanie. Przypominamy, że przez cały czas okresu grzewczego, ofiary na ten cel można składać do skarbon z napisem „na ogrzewanie”.

13. Dzisiaj: - w sklepiku można zakupić jeszcze nas parafialny kalendarz oraz ciekawe książki np. ks. Waldemara Chrostowskiego…, Ikony... - sklepik czynny w sobotę po wieczornej Mszy św. oraz w niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00
i 10.00.

14. „Przewodnik katolicki”: O chorobie i cierpieniu i pomocy chorym; O obrzędzie posypania głów popiołem - jego znaczeniu; O objawieniu Boga człowiekowi;
Z życia diecezji i regionu.

15. Modlitwa za diecezję i św. Michała Archanioła i św. Rity

16. Zmarli: + Marek Niezręcki, l. 68, ul. Bortnowskiego 10.
                  + Henryk Owczarski, l. 79, ul. Wyzwolenia 100.
                  + Marcin Chełminiak, l. 34, ul. B-K 49; pogrzeb w sobotę o godz. 10.00.  
Wróć do spisu treści