Ogłoszenia - Parafia pw. św. Łukasza Ewangelisty i św. Rity

Parafia św. Łukasza Ewangelisty i św. Rity
w Bydgoszczy-Fordonie
Przejdź do treści

Ogłoszenia

Duszpasterstwo
VIII NIEDZIELA ZWYKŁA „B”
Uroczystość Trójcy Świętej
26.05.2024.

SANKTUARIUM ŚW. RITY - jeszcze raz dziękujemy tym wszystkim, którzy wzięli udział w modlitwie oraz pomogli w organizacji przeżyciu II rocznicy ustanowienia Sanktuarium Świętej Rity:
- Msza św.: g. 8.00, 10.00 i 18.00 służba liturgiczna, grupy parafialne… - szczególnie Bractwo św. Rity; - spotkanie przy stole: osobom dorosłym, młodzieży Sanctus oraz dziękuję za upieczenie ciasta; szczególne podziękowanie dla księdza Krzysztofa, który przygotował liturgię Mszy św.
W imieniu własnym, parafian i czcicieli św. Rity DZIĘKUJĘ.  
Dziękuję wszystkim…

1. Nabożeństwo majowe: do piątku pół godziny przed wieczorną Mszą św., przy Ogrodzie Modlitwy o godz. 20.30 zakończone Apelem Jasnogórskim.
Nabożeństwo czerwcowe z tygodniowymi nabożeństwami pół godziny przed wieczorną Mszą św., przy figurze NSPJ na ul. Brzegowej w każdy piątek o godz. 19.30.
Adoracja Najświętszego Sakramentu - w piątek od godz. 15.00 do 18.00, rozpoczęcie Koronką do Bożego Miłosierdzia.

2. Kalendarz liturgiczny: św. Filipa Neri - dzisiaj; św. Pawła VI - jutro; bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego - we wtorek; św. Urszuli Ledóchowskiej i bł. Eliaszy od Klemensa, karmelitanki - w środę; bł. Marty Wieckiej - w czwartek; św. Kamili Babtisty Vareno, klaryski - w piątek.

3. Rocznica święceń kapłańskich: ks. proboszcz 30 maja - 37 rocz.; ks. wikariusz
31 maja - 16 rocz. We wtorek na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy gościć 20 księży z rocznika święceń ks. proboszcza - tzw. zjazd kursowy. Obecny będzie także ks. biskup ordynariusz, Krzysztof Włodarczyk, który też 1987 roku przyjął święcenia kapłańskie ale 21 czerwca. Na tę modlitwę z kapłanami, za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie, jesteśmy zaproszeni wszyscy, szczególnie prosimy o obecność dzieci, młodzież i różne grupy w uroczystych strojach.       
 
4. Uroczystość Bożego Ciała - w czwartek, po Mszy św. o godz. 10.00 wyruszy tradycyjnie procesja i przejdzie ulicami: Komorowskiego, Swobodną, Okulickiego, Bortnowskiego, Bora Komorowskiego. Ołtarze zostaną ustawione tak:
I ołtarz - przy ul. Bora - Komorowskiego 21 (przygotowuje PZ Caritas, Towarzystwo Miłosierdzia i Rodzina Radia Maryja).
II ołtarz - przy ul Bora - Komorowskiego 5 (przygotowują panowie: nadzwyczajni szafarze KŚw. i Rycerze Kolumba).  
III ołtarz - przy ul. Okulickiego 5 i 7 (przygotowuje młodzież).
IV ołtarz - ponownie przy ul Bora - Komorowskiego 5.
V ołtarz - przy Skwerze św. Rity (przygotowuje Bractwo św. Rity i Towarzystwo św. Wojciecha) i tam zakończenie procesji.
Rocznica I komunii dla dzieci klas IV w czasie Mszy św. o godz. 10.00 - zapraszamy dzieci w strojach komunijnych - okazja do spowiedzi dla tych dzieci w środę od godz. 17.00.  
Udział w procesji nie zwalnia z uczestnictwa we Mszy św. Grupy parafialne: LSO, Nadzwyczajni Szafarze, Bractwo św. Rity, Rycerze Kolumba, Towarzystwo św. Wojciecha, Zakon Bożogrobców, młodzież SANCTUS i inne grupy biorą udział
w procesji w strojach galowych…    
Dziewczynki, które pragną sypać kwiatki i chłopcy nieść emblematy religijne w czasie procesji Bożego Ciała i Oktawy zapraszamy na próbę w poniedziałek i w środę na godz. 18.45. Szczególnie do tych czynności sypania kwiatków i niesienia emblematów religijnych zapraszamy dziewczynki i chłopców, którzy w ubiegłym roku i w tym roku przystąpili do I Komunii św. Prosimy również o kwiatki do sypania - można je składać
w kruchcie kościoła…
Dekoracja domów - bardzo gorąco prosimy o dekorację domów nie tylko tam gdzie będzie szła procesja, ale w całej naszej parafii. Nasze świadectwo wiary ważne jest
w każdym miejscu (flagi kościelne, obrazy religijne i symbole eucharystyczne są one do nabycia w naszym sklepiku. W czasie Oktawy Bożego Ciała procesja po nabożeństwie; za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00.

5. I sobota miesiąca - nabożeństwo i Msza św. do NSNMP o godz. 7.30. Po Mszy św. spotkanie Żywego Różańca…
W piątek i w sobotę odbędzie się XII Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę, połączmy się duchowo z przedstawicielami Żywego Różańca podczas Apelu Jasnogórskiego w telewizji Trwam i Radiu Maryja o godz. 21.00.

6. Pielgrzymki: - „Pielgrzymki D B do korzeni”: - 22 czerwca Kołobrzeg; - 28 września Peplin.  
- od 7 do 12.10. Leżajsk, Łańcut, Markowa, Przeworsk, Rzeszów, Jasna Góra.
Szczegóły i zapisy w biurze parafialnym.

7. Ogłoszenia zewnątrz: - dzisiaj „Marsz dla życia i rodziny”, rozpoczęcie
o godz. 14.00 przy katedrze. Po Mszy marsz w kierunku Bazyliki Wincentego a’Paulo.
- koncert z okazji 25. rocznicy pobytu św. Jana Pawła II w Bydgoszczy pt. „Ciągle żywy”, odbędzie się w sobotę 8 czerwca o godz. 19.30 w SISU Arenie w Bydgoszczy (ul. Toruńska 59). Bilety do nabycia w biurze parafialnym,
w cenie 20 zł.  

8. Za tydzień: Niedziela Eucharystyczna, ofiary składane do puszek zgodnie z zarządzeniem władzy duchownej przeznaczone będą na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

9. Dzisiaj: Uroczystość Trójcy Przenajświętszej; kończy się dla każdego katolika obowiązek komunii wielkanocnej, od tego obowiązku nie było i nie ma żadnej dyspensy; ofiary składane do puszek przeznaczone na cele młodzieżowe.
Kropelka Życia: przeprowadzona jest po raz dwudziesty pierwszy przy naszej świątyni od godz. 8.30 do 13.30. Podstawiony jest specjalny autobus do poboru krwi. Krew mogą oddawać osoby od 18 do 65 lat, należy posiadać dokument tożsamości; Stowarzyszenie Krwiodawców „FARA”, jest obecne, które promuje oddawanie krwi: rozmowy, ulotki…
- Dzień Matki - niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach. Wszystkich zapraszamy na wspólną modlitwę maryjną, nabożeństwo majowe, podczas którego przez wstawiennictwo ze wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serce i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski a dla zmarłych o wieczne miłosierdzie.

10. „Przewodnik Katolicki”: z dodatkiem na czerwiec; O Trójcy Świętej; O Dniu Dziecka; O życiu od poczęcia; Kiedy rodzi się matka?; O emigracji za i przeciw;  
Z życia diecezji i regionu.  

11. Modlitwa za Matki i św. Michała Archanioła i św. Rity

12. Zmarli.
Wróć do spisu treści