Ogłoszenia - Łukasz

Idź do spisu treści

Menu główne:

Ogłoszenia

Duszpasterstwo
24 NIEDZIELA ZWYKŁA „C”
15.09.2019.

1. Msze św. odprawiane są w kaplicy od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, w sobotę o godz. 8.00; w kościele w sobotę o godz. 17.00 i przez całą niedzielę.
Przypominamy, że Msza św. w niedzielę z udziałem młodzieży klas VII i VIII SP i średnich o godz. 10.00; z udziałem dzieci szkół podstawowych o godz. 11.30. Po tej Mszy św. dla nich indywidualne błogosławieństwo.
Przypominamy także że Msza św. rozpoczyna się znakiem krzyża i kończy błogosławieństwem, które ma towarzyszyć w całym nowym tygodniu.
Przepraszamy, że o tym przypominamy, ale wielu parafian często spóźnia się na Mszę św. a są i tacy, którzy odchodzą zaraz po modlitwie po komunii św. nie czekając na błogosławieństwo…

2. Nabożeństwa tygodniowe pół godziny przed wieczorną Mszą św.

3. Biuro Parafialne - czynne w poniedziałek i w środę od godz. 16.00 do 17.00.

4. Kalendarz Liturgiczny: św. Roberta Bellarmina (kardynała) i św. Szczęsnego Felińskiego (arcybiskupa) - we wtorek; św. Stanisława Kostki (patrona młodzieży) i św. Józefa z Kupertynu (bernardyna) - w środę; bł. Marii Teresy od św. Józefa (karmelitanki) - w piątek; bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej - w niedzielę; uczczenie relikwii po Mszy św. Św. Mateusza Ap. i Ew. w sobotę - odpust o godz. 18.00.

5. Dni Nowennowe: w przyszłym roku 18 maja będziemy obchodzili 100 rocz. urodzin Karola Wojtyły, który przez przeszło 27 lat przewodził Kościołowi jako Jan Paweł II. To tego dnia, będziemy się duchowo przygotowywać każdego 18 dnia miesiąca. Zapraszamy zatem na pierwsze spotkanie, w środę o godz. 20.30 - modlitwa przed Najświętszym Sakramentem; zamyślenie papieskie, 10 różańca, litania do św. Jana Pawła, II, Apel Jasnogórski i uczczenie relikwii św. Jana Pawła II. 

6. Co miesięczna modlitwa do Św. Rity - patronki od trudnych i niemożliwych spraw w niedzielę. Modlitwy rozpoczniemy już od czwartku o godz. 17.30; w sobotę o godz. 16.30 a w niedzielę: o 16.00 modlitwa koronki i przedstawienie intencji i Msza św. o godz. 17.00. Zapraszamy na tę piękną modlitwę…

7. Spotkania w tygodniu:
Spotkania z rodzicami dzieci klas III SP i klas VII i VIII SP - nie wszyscy rodzice byli obecni, prosimy tych rodziców którzy nie byli na spotkaniu o skontaktowanie się z księdzem Markiem.    
Nadzwyczajni Szafarze Eucharystii i Towarzystwo św. Wojciecha - spotkanie dzisiaj w miejscu umówionym o godz. 14.45.
Spotkanie z S. Anną dla dziewcząt ze SP w duchu szensztackim - jutro o godz. 16.00 w domu parafialnym.  
Młodzież i wspólnota Sanctus - w piątek po wieczornej Mszy św.  
Scholka - w sobotę o godz. 10.00.
Kandydaci na ministrantów - przypominamy, że chłopcy szkół podstawowych mogą się zapisywać na ministrantów.

8. Pielgrzymki: - pielgrzymka na Jasną Górę, Karkowa, Zakopanego… wyjazd juto o godz. 6.00. Powrót w sobotę.  

9. Sprawy budowlane - w ostatnim tygodniu 65 osób złożyło ofiary na budowę naszego kościoła, także Róża Legionowa. Wielkie „Bóg zapłać” za te ofiary. Bardzo gorąco dziękujemy za wszystkie ofiary i gesty życzliwości.
- Składamy również serdeczne podziękowanie za kwiaty do naszego kościoła i za ofiary składane do skarbony na ten cel.
- Dziękujemy tym osobom, które dbają o tereny zielone i wysprzątały kościół i dom parafialny (sprzątanie w piątek o godz. 08.30 - prosimy o pomoc).
Informujemy, że przy kontenerze na makulaturę jest ustawiony także kontener na zużytą odzież, która jeszcze może być użyta przez inne osoby.     

10. Za tydzień: - ofiary składane na tacę przeznaczone będą na cele budowlane: ocieplenie dachu, zrobienie stropu i ławki; składane do puszek przeznaczone będą na cele młodzieżowe.    

11. Dzisiaj - XXIV Niedziela Zwykła. - ofiary składane do puszek przeznaczone są na ogrzewanie kościoła i kaplicy na czas jesienno zimowy - akcja 1 zł. od uczestnika Mszy św. na ogrzewanie. Prosimy o wsparcie tej akcji
grzewczej…
Na stolikach przy wyjściu z kościoła są wyłożone oświadczenia dotyczące nie wyrażenia zgody aby dziecko uczestniczyło w jakichkolwiek formach zajęć i innych wydarzeniach związanych z szeroko rozumianą edukacją seksualną, których tematyka wykracza poza treści podstawy programowej obowiązującej na danym etapie kształcenia. Takie wypełnione oświadczenie należy dostarczyć do szkoły, do której dziecko uczęszcza.  
Sklepik - ciekawe książki np. Pismo Św. S i N Testamentu, Katechizm Kościoła, O wierze, O św. Ricie, różańce, Ikony…

12. „Przewodnik katolicki” Wywiad z abp Grzegorzem Rysiem o celibacie i głębi miłości; O współczesnych świadkach wiary; O edukacji domowej; O inwazji sowieckiej z 1939 r.; O zmianach w kodeksie pracy i podatkach; Z życia diecezji i regionu…

13. Modlitwa za Ojczyznę

14. Zmarli.
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego