Ogłoszenia - Łukasz

Idź do spisu treści

Menu główne:

Ogłoszenia

Duszpasterstwo
3 NIEDZIELA ZWYKŁA „B”
24.01.2021.

1. Kolęda - zakończyliśmy kolędę: modlitewną - tu w kościele i tradycyjną - w domach na zaproszenie.
Parafianom, którzy nas przyjęli serdecznie dziękujemy, za życzliwe przyjęcie, poczęstunki i dziękujemy za piękne spotkania w kościele. W czasie spotkań kolędowych, przestawione zostały sprawy parafialne, materialne
i budowlane naszej parafii oraz przestawione były projekty (mozaiki) dotyczące upiększenia ścian naszej świątyni. Pierwsza mozaika, która jest wykonywana jest mozaika św. Rity (280x120).
Składamy także serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w czasie kolędy, w domach i w świątyni, dziękujemy także za złożone deklaracje budowlane - na upiększenie naszej świątyni, przygotowanie projektów i prace (deklaracje są wyłożone - można je jeszcze złożyć).
Podziękowanie dla ks. Marka za jego przesłania Bożego Słowa - kolędowe oraz śpiew kolęd.
Dziękujemy również ministrantom za ich obecność a także za złożone przez parafian dla nich dary.
Nowych parafian zapraszamy do biura parafialnego abyśmy mogli się zapoznać i zapisać.    

2. Nabożeństwa tygodniowe o godz. 17.30.
W każdy piątek od godz. 15.00 do 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
Msza św. od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.
Biuro parafialne czynne w sobotę od godz. 10.00 do 11.00.  

3. Kalendarz liturgiczny: bł. Gabriela Marii Allegra (franciszkanina) we wtorek; św. Tomasza z Akwinu w czwartek; bł. Bronisława Markiewicza w sobotę; św. Jana Bosko w niedzielę.  

4. Sprawy budowlane: w ostatnim tygodniu 8 osób złożyło ofiary na budowę naszego kościoła. Wielkie „Bóg zapłać” za te wszystkie ofiary, które są składane na zadłużenie związane z budową kościoła.
Dziękujemy tym osobom, które wysprzątały naszą świątynię, kaplicę oraz dom parafialny.
Podziękowanie kierujemy do tych, którzy tydzień temu złożyli ofiary na ogrzewanie - dziękujemy… Przypominamy, że przez cały czas okresu grzewczego, ofiary na ten cel można składać do skarbon umieszczonych na filarach, z napisem „na ogrzewanie”.  
- w sklepiku można zakupić jeszcze nas parafialny kalendarz, ciekawe książki o Prymasie Tysiąclecia i o św. Ricie, różańce z drewna oliwnego dostarczone dla naszej parafii z Ziemi Świętej, poprzez zakupienie różańca wspieramy chrześcijan tam mieszkających!!!; oraz można zakupić świeży sok jabłkowy.    

5. Za tydzień: - ofiary składane do puszek przeznaczone będą zgodnie z zarządzeniem władzy duchownej na zakony klauzurowe.  

6. Dzisiaj: III Niedziela Zwykła, dzień Solidarności z Chorwacją: 29 grudnia 2020 roku Chorwację nawiedziło najsilniejsze od 140 lat trzęsienie ziemi. Jego epicentrum znajdowało się niedaleko stolicy kraju - Zagrzebia. Zginęło siedem osób, setki zostało rannych, a tysiące pozbawionych dachu nad głową. 6 stycznia 2021 roku doszło w tym regionie do kolejnych wstrząsów. W obliczu tego wydarzenia, w Polsce podejmujemy wsparcie  modlitewne i materialne dla mieszkańców tego kraju. Zgodnie z zarządzeniem władzy duchownej ofiary zbierane do puszek przeznaczone są na ten cel.  

7. „Przewodnik katolicki”: O posłudze kobiet w Kościele; O posłudze ojca w czasie pandemii; O dniu Islamu; O narodowej odporności; O polskiej transplantacji; Z życia diecezji i regionu.

8. Modlitwa do św. Józefa i do św. Michała Archanioła

9. Zmarli. 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego