Ogłoszenia - Łukasz

Idź do spisu treści

Menu główne:

Ogłoszenia

Duszpasterstwo
9 NIEDZIELA ZWYKŁA
03.06.2018.

1. Pragniemy przekazać wyrazy podziękowania mieszkańcom naszej parafii za ostatnie świadectwo wiary wyrażone tak licznym udziałem w procesji Bożego Ciała oraz udekorowaniem trasy procesji: okna, balkony. Dziękujemy za kwiaty i przywiezione brzózki. Dziękujemy wspólnotom parafialnym, rodzinnym i bezimiennym pomocnikom, którzy przygotowywali ołtarze, osobom z pocztów sztandarowych, panom niosącym baldachim, dziewczynkom sypiącym kwiatki, niosącym emblematy religijne, służbie liturgicznej i wszystkim, którzy wzięli udział w oprawie liturgicznej i porządkowej zarówno Mszy św. jak i procesji. 
Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia oprawy liturgicznej Uroczystości Ciała i Krwi Pańskiej składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. Trwa oktawa Bożego Ciała. w tygodniu pół godziny przed wieczorną Mszą św. nabożeństwo czerwcowe i procesja eucharystyczna. W czwartek zakończenie oktawy o godz. 18.00 Msza św., nabożeństwo i procesja, poświecenie wianków i ziół oraz błogosławieństwo małych dzieci. Zapraszamy do przeżywana oktawy Bożego Ciała: dziewczynki sypiące kwiatki, dzieci w strojach pierwszokomunijnych, rodziców z małymi dziećmi i wszystkich parafian. Prosimy o kwiatki do sypania na procesję.

3. W najbliższy piątek Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa, zapraszamy zatem wszystkich czcicieli Serca Jezusowego i osoby, które przeżywają z Bogiem każdy I piątek miesiąca, przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.30 Akt Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Najśw. Sercu Pana Jezusa i procesja. Tego dnia nie obowiązuje post. W najbliższy piątek przypada także Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie kapłanów. Wspierajmy swoją modlitwą kapłanów…

4. Peregrynacja Kopii Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej - w tym roku, rozpoczyna się w Diecezji Peregrynacja Kopii Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej - u nas w parafii będzie 8 września. Przygotowujemy się do tego wydarzenia nie tylko przez Misje Parafialne (będą od 1 do 7 września), ale także przez Nowennę, w której trwamy każdego 8 dnia miesiąca. Kolejne nowennowe spotkanie w piątek o godz. 20.30 przy Ogrodzie Modlitwy. Do naszej kaplicy przygotowywana jest krata zabezpieczająca do przechowywania relikwii świętych i błogosławionych… Znajdują się również gabloty w których umieszczone się wota (dary od wielu osób, które w taki właśnie sposób wyrażają Matce Bożej swoje podziękowanie za otrzymane łaski), które chcemy uporządkować i odpowiednio zaprezentować. Kto by chciał jeszcze przekazać jakieś wota - wdzięczności - może to uczynić do końca czerwca… Na peregrynację przygotowujemy także odpowiedni ornat z wizerunkiem Matki Bożej Jasnogórskiej oraz inne potrzebne rzeczy, gdyby były osoby, rodziny, które chciałyby ofiarować taki dar lub inny dla naszej parafii to prosimy o skontaktowanie się z ks. proboszczem.          

5. Nabożeństwo czerwcowe z tygodniowymi nabożeństwami pół godziny przed wieczorną Mszą św., przy figurze NSPJ na ul. Brzegowej w każdy piątek o godz. 19.30.

6. Kalendarz liturgiczny: Bł. Małgorzaty Szewczyk - we wtorek; Bł. Marii Karłowskiej - w środę; Bł. Michała Tomaszka i Bł. Zbigniewa Strzałkowskiego - w czwartek; Św. Jadwigi Królowej - w piątek; Bł. Bogumiła - w niedzielę; po Mszy św. uczczenie relikwii;
Wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi - w sobotę. Msza św. o godz. 8.00.

7. Spotkania w tygodniu:  
- z tymi, którzy przygotowywali tegoroczny festyn - w piątek po wieczornej Mszy św.
- ognisko dla parafialnej Scholii i LSO: ministrantów, lektorów na zakończenie roku w piątek po wieczornej Mszy św., teren za domem parafialnym. W planie wspólnie pieczenie kiełbasek, gry i zabawy, zapraszamy również rodziców.
- Grupa młodzieżowa „SANCTUS” - w piątek o godz. 18.00.
- Scholka - w sobotę o godz. 11.00.

8. Poradnia Rodzinna dla małżonków i rodzin, czynna w środę od godz. 18.00 do 19.00, obecny będzie prawnik. Bardzo prosimy, aby osoby pragnące przybyć do Poradni Rodzinnej wcześniej poinformowali o tym fakcie w biurze parafialnym lub telefonicznie.

9. Informujemy ponownie, ponieważ są liczne zapytania o termin I Komunii w przyszłym roku, to dzień 28 kwietnia a w roku 2020 - 3 maja. Przypominamy także, że istnieje możliwość wynajęcia sal w Domu Parafialnym na uroczystości I Komunii św., chrzest, jubileusze i stypy pogrzebowe. Informacje u ks. proboszcza.

10. Pielgrzymki: - pielgrzymka jubileuszowa do Pragi i Padwy oraz innych włoskich miast; są jeszcze wolne miejsca. Termin pielgrzymki od 25 czerwca do 7 lipca. Informacje szczegółowe w biurze. Te osoby, które się zapisały prosimy o dokonanie ostatniej wpłaty.

11. Informacje z zewnątrz: - informujemy, że rozpoczął się czas przyjmowania kandydatów zamierzających wstąpić do Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Bydgoskiej.
     - kurs formacyjny dla fotografów i operatorów sprzętu audiowizualnego organizowany przez Kurię Diecezjalną w Bydgoszczy odbędzie się 19 i 20 czerwca br. Wykłady odbywać się będą w gmachu kurii przy ul. ks. T. Malczewskiego 1 - od godz. 16 do godz. 19. Na kurs składają się dwa spotkania. Zgłoszenia do 15 czerwca.
     - obóz dla dzieci i młodzieży do Przesieki koło Karpacza, organizowany przez Fundację „Wiatrak”.
- letni wypoczynek dla dzieci i młodzieży w Podczelu nad morzem, organizowany przez Caritas. Informacje szczegółowe na plakatach.
   
12. Sprawy budowlane - w ostatnim tygodniu 8 osób złożyło ofiary na budowę naszego kościoła, także nasi chorzy. Wielkie „Bóg zapłać” za te ofiary. 
Bardzo serdecznie dziękujemy tym osobom, które pomagają w pracach na terenach zielonych oraz wysprzątali dom parafialny, kaplicę i kościół.  

13. Za tydzień: VII MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY, który zakończy się piknikiem rodzinnym przy Bazylice Św. Wincentego a Paulo. Rozpoczęcie Msza Św. o godz. 12.30 sprawowanej w kościele św. Andrzeja Boboli, podczas Eucharystii, będzie można podjąć piękne dzieło - duchowej adopcji dziecka poczętego, którego życie jest zagrożone.
    - ofiary składane na tace przeznaczone będą na cele budowlane: ocieplenie dachu, zrobienie stropu i oświetlania w głównej nawie. 

14. Dzisiaj: - Niedziela Eucharystyczna. - XI Dzień Dziękczynienia - ofiary składane do puszek przeznaczone są zgodnie z zarządzeniem władzy duchownej na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
- Msza św. dla młodzieży klas VII SP i  II, III Gimnazjum oraz szkoły średniej o g. 19.00 w kaplicy. Młodzież, która przyjęła Sakrament Bierzmowania, otrzyma po Mszy św. pamiątkowe krzyże oraz dokument potwierdzający przyjęcie tego sakramentu.
Sklepik - rozprowadzane są książki, albumu na I Komunię św. - szczególnie polecamy albumy mówiące o historii odzyskania Niepodległości, Ikony: Matka Boża Jasnogórska, św. Łukasz, św. Rita, flagi narodowe i kościelne oraz emblematy religijne na Nawiedzenie Obrazu M B…

15. Zmarli: + Wojciech Michalski, lat 54, ul. Bora Komorowskiego 10.
                  + Mirosława Kotowska, lat 64, ul. Hallera 8.
+ Anna Kłopocka, lat 62, ul. Okulickiego 7. Pogrzeb w środę na cm. św. Trójcy o godz. 14.00. 

Niedziela to czas, gdy radujemy się ze zmartwychwstania Chrystusa i dziękujemy Panu Bogu za Jego miłość. Jest też zaproszeniem do świętowania z drugim człowiekiem. Napełnieni i umocnieni Bożymi darami, chciejmy z wdzięcznością dostrzegać wielkie dzieła Pana Boga.
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego