Ogłoszenia - Łukasz

Idź do spisu treści

Menu główne:

Ogłoszenia

Duszpasterstwo
VII NIEDZIELA WIELKANOCNA
Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
24.05.2020.
Pragniemy przekazać wyrazy podziękowania wszystkim tym, którzy przygotowali Uroczystość św. Rity w czasie której został odczytany dekret biskupa Jana Tyrawy ustanawiający św. Ritę Współpatronką naszej parafii. Dziękujemy za obecność i wszelkie dobro dla naszej parafii O. Azariaszowi.
 
1. Msza św. - Godziny Mszy św. bez zmian. Wg zarządzenia władz, wewnątrz kościoła może być na 10 m/2 - 1 osoba. Udział we Mszy św. w kościele - 62 osoby, na chórze - 12 osób, w kaplicy - 15 osób, i w kruchcie - 6 osób.  to 95 osób; teren przy kościele również jest nagłośniony - tam także można uczestniczyć we Mszy św.

2. Nabożeństwo majowe z tygodniowymi nabożeństwami od poniedziałku do piątku, pół godziny przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.40; w sobotę i niedzielę o godz. 20.30. Trwamy w nowennie do Ducha św. przed uroczystością Zesłana Ducha Św.

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu - w każdy piątek od godz. 15.00 do 18.00, rozpoczęcie Koronką do Bożego Miłosierdzia.

4. Sakrament pokuty - z powodu obowiązku zakrywania ust i nosa a to powoduje także słabszą słyszalność, spowiedź św. odbywa się w kaplicy Matki Bożej Królowej Wszystkich Świętych, 30 minut przed Mszą św. Wejście od strony kościoła.

5. Komunia wielkanocna - od Środy Popielcowej trwa okres komunii wielkanocnej, potrwa do Uroczystości Trójcy Św. tj. do 7 czerwca.

6. Biuro parafialne do odwołana, czynne jest od poniedziałku do czwartku po wieczornej Mszy św. około godz. 18.30.

7. UROCZYSTOŚĆ I KOMUNII ŚW. i SAKRAMENT BIERZMOWANIA - jak podałem w liście do wszystkich parafian, informacje: „dopiero będą po zmianie decyzji władz państwowych i kościelnych będzie możliwe podanie dalszych wskazań co do organizowania I Komunii Świętej i Bierzmowania. Informacje na ten temat i inne ważne sprawy są podane w ogłoszeniach parafialnych, które także znajdują się na stronie internetowej parafii: www.wol.bydgoszcz.pl w zakładce „ogłoszenia”.

8. Trudny czas przeżywamy - tymczasem wokół dzieje się tyle dobrego, bo słyszymy o wielu pięknych inicjatywach ludzi Kościoła i nie tylko. Wspieramy siostry ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo, z Chełmna i ze Świecia, które niosą pomoc potrzebującym.
Wspieramy naszą modlitwą ale też i pomocą materialną w postaci produktów chemicznych: mydła, proszków i środków do dezynfekcji, rękawiczki, maseczki oraz produktów spożywczych - wody. Dary te można składać do dzisiaj, do kosza, który jest wystawiony przy obrazie naszego patrona.

9. Kalendarz liturgiczny:
Dzień Matki - jutro: niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach. Wszystkich zapraszamy na wspólną modlitwę maryjną, nabożeństwo majowe o godz. 17.40, podczas którego przez wstawiennictwo ze wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serce i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski a dla zmarłych
o wieczne miłosierdzie; św. Filipa Neri, św. Pawła VI we wtorek;
w czwartek - 39 rocznica śmierci Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że Prymas Polski oddał nasz Naród w macierzyńską niewolę Maryi. Starajmy się wypełniać ten jego testament, a jednocześnie módlmy się o jego beatyfikację. Do beatyfikacji przygotowujemy się duchowo, każdego 28 dnia miesiąca, a więc w czwartek o godz. 18.00 Msza św. z zamyśleniami prymasowskimi, temat: Maryjna droga Prymasa; św. Urszuli Ledóchowskiej oraz bł. Eliaszy od św. Klemensa (karmelitanka) - w piątek; bł. Marty Wieckiej - w sobotę.       

10. „Przewodnik katolicki”: O macierzyństwie po śmierci dziecka; O zabawie w chowanego; O czułości; O wirusie i społecznej nierówności; O ekologii po pandemii; O dramacie imigrantów; O Władysławie Andersie. 

11. Modlitwa o zaprzestanie epidemii koronawirusa i do św. Michała Archanioła
Zachęcam do uczestnictwa w Apelu Jasnogórskim o godz. 21.00 transmitowanym przez telewizję Trwam lub Radio Maryja: 10 różańca, suplikacje i przyjęcie błogosławieństwa, które otrzymujemy od księdza arcybiskupa Wacława Depo. My, kapłani posługujący
w naszej parafii też to błogosławieństwo udzielamy wam, kochani parafianie i przyjaciele.

12. Zmarli:


Niech Chrystus, który wstąpił do nieba obdarza nas swymi łaskami i nad nami niech zawsze czuwa Opatrzność Boża.
A wszystkim Matkom z okazji ich jutrzejszego święta życzymy, aby źródłem ich życia i miłości był Chrystus, wspierający w trudach i radościach macierzyńskiego powołania.
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego