Ogłoszenia - Łukasz

Idź do spisu treści

Menu główne:

Ogłoszenia

Duszpasterstwo
3 NIEDZIELA ZWYKŁA
26.01.2020.

Ks. Marek po operacji złamanej kości powrócił do parafii, jest w domu na zwolnieniu lekarskim. Otaczajmy ks. Marka modlitwą… W związku z tą sytuacją nastąpią pewne zmiany we wcześniejszych ustaleniach: np. Mszy św. - intencje wywieszone w gablotce proszę sprawdzać.
W kolędzie pomaga ks. proboszcz Krzysztof Kozłowski.  

1. Nabożeństwa tygodniowe o godz. 14.30, w I sobotę do NSNMP - po Mszy św. o godz. 8.00, po nabożeństwie spotkanie Żywego Różańca.
Do chorych i starszych z Sakramentem Eucharystii i Namaszczeniem Chorych udam się w piątek od godz. 7.30. 

2. Kalendarz liturgiczny: bł. Gabriela Marii Allegra (franciszkanina) dzisiaj; św. Tomasza z Akwinu we wtorek; bł. Bronisława Markiewicza w czwartek; św. Jana Bosko w piątek; - uczczenie relikwii po Mszy św.   

3. Kolęda - w tym tygodniu jeszcze bez zmian w/g wcześniejszego przygotowanego programu. W kolędzie pomaga ks. proboszcz Krzysztof Kozłowski. Gdyby komuś nie odpowiadał termin kolędy to bardzo prosimy o skontaktowanie się (nie telefonicznie, tylko osobiście w biurze parafialnym każdego dnia po Mszy św.) w celu uzgodnienia innego terminu. Woda święcona znajduje się w kruchcie kaplicy. Zachęcamy także aby na stole przygotować kartkę z wypisanymi intencjami za żywych i zmarłych z rodziny. Nowych mieszkańców prosimy o wypisanie danych na tych formularzach, które są zamieszczone na stronie internetowej lub wyłożone na stolikach przy wyjściu z kościoła i wręczenie ich księdzu na początku kolędy.
Kolędę rozpoczynamy o godz. 16.00. W czasie kolędy Msze św. wieczorne tylko w soboty i w niedziele w kościele; w pozostałe dni w kaplicy o godz. 15.00 oraz w każdą sobotę o godz. 8.00.
Nabożeństwa tygodniowe o godz. 14.30.
Biuro parafialne czynne tylko w sobotę od 10.00 do 11.00.
Ofiary składane w czasie kolędy przeznaczone są na budowę kościoła: na wykonywane wcześniej parce za które spłacamy: wykonanie sufitu z ociepleniem dachu i ławki.
Deklaracje budowlane, które będzie można złożyć na kolędzie lub złożyć na tacę w kościele, przeznaczamy na cele budowlane - na przygotowanie projektów upiększenia naszej świątyni i prace. Kartki odnośnie deklaracji są wyłożone na stoliku.
Za życzliwość i złożone ofiary już na kolędzie w minionym tygodniu składamy serdeczne podziękowanie. Dziękujemy za pomoc ministrantom, którzy pomagają w czasie kolędy, wielkie podziękowanie za ich gotowość pomocy i służby. Bądźmy wszyscy im wdzięczni za ich postawę. Niech ta wdzięczność wyrazi się także naszą czujnością i także pomocą w czasie kiedy nawiedzamy następne mieszkania parafian.

4. Pielgrzymki: - samolotowa do Rzymu z dwoma wyjazdami do Casica (św. Rity) i Asyżu (św. Franciszka) oraz do Greccio (sanktuarium żłóbka), - ilość osób 18; Trzy terminy: 1/ od 14 do 21 kwietnia; 2/ od 27 lipca do 3 sierpnia - 8 dniowe; 3/ od 11 do 19 maja - 9 dniowa - Narodowa Dziękczynna Pielgrzymka do Rzymu 17 maj. Będzie ona gestem wdzięczności Bogu za życie i pontyfikat św. Jana Pawła II, w 100. rocznicę jego urodzin.
- autokarowa do Medjugorie od 6 do 14 sierpnia, w programie: Budapeszt; Poreć - miejsce związane z bł. Mirosławem; Riwera Makarska; Dubrownik; Mostar; Jeziora Plitwickie; Ludbreg. Informacje szczegółowe na temat tych pielgrzymek w biurze parafialnym.

5. Ogłoszenia zewnątrz:
- Męski różaniec w sobotę: start z placu parafii M B Fatimskiej o godz. 13.45, procesja poprzez parafie św. Jadwigi, MBNP i zakończenie modlitwy w Katedrze. 
- Spotkanie z Abby Johnson - bohaterką filmu „Nieplanowane” 11 lutego
w parafii św. Marka.
- Katechezy dla narzeczonych przygotowujących się do sakramentu małżeństwa rozpoczną się 20 lutego o godz. 18.30 w parafii św. Trójcy.
- Spotkania małżeństwa dla małżonków, którzy pragną w duchu Ewangelii rozwijać małżeńską miłość, rozwiązywać kłopoty i konflikty rodzinne. Pierwsze spotkanie 20 lutego o godz. 18.00 w parafii św. Trójcy. Dokładny program spotkań na plakacie.     
 
6. Sprawy budowlane: w ostatnim tygodniu 8 osób złożyło ofiary na budowę naszego kościoła. Wielkie „Bóg zapłać” za te wszystkie ofiary, które są składane na zadłużenie związane z budową kościoła.
Dziękujemy tym osobom, które wysprzątały naszą świątynię, kaplicę oraz dom parafialny.
Podziękowanie kierujemy do tych, którzy tydzień temu złożyli ofiary na ogrzewanie - dziękujemy… Przypominamy, że przez cały czas okresu grzewczego, ofiary na ten cel można składać do skarbon umieszczonych na filarach, z napisem „na ogrzewanie”.  
- w sklepiku można zakupić jeszcze nas parafialny kalendarz oraz ciekawe książki o Prymasie Tysiąclecia i o św. Ricie. 

7. Za tydzień: - Niedziela Eucharystyczna i święto Ofiarowania Pańskiego, zwane MB Gromnicznej, na każdej Mszy św. poświęcenie gromnic. Ofiary składane do puszek przeznaczone będą zgodnie  z zarządzeniem władzy duchownej na zakony klauzurowe. 

8. Dzisiaj: III Niedziela Zwykła - ofiary składane do puszek przeznaczone są na cele młodzieżowe.    

9. „Przewodnik katolicki”: O Bożym Słowie - Piśmie świętym; O szkołach katolickich; O prześladowaniu chrześcijan; O transplantacji; O Auschwitz;
O oscarowych filmach; Z życia diecezji i regionu.

10. Modlitwa do Michała Archanioła

11. Zmarli: + Marlena Jasieniecka, lat 50, ul. Okulickiego 7. 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego