Ogłoszenia - Łukasz

Idź do spisu treści

Menu główne:

Ogłoszenia

Duszpasterstwo
32 NIEDZIELA ZWYKŁA „C”
10.11.2019.

1. Msze św. wieczorne od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, sobotę o godz. 8.00 i 17.00.

2. Nabożeństwa tygodniowe pół godziny przed wieczorną Mszą św. w kaplicy Matki Bożej Królowej Wszystkich Świętych.

3. Trwamy w miesiącu listopadzie - w miesiącu szczególnej pamięci o zmarłych. Warto sobie postawić pytanie: ile razy w ciągu roku ofiarowaliśmy Mszę św. za naszych zmarłych? Kwiaty, wieńce, świece są ważne i mają swoje znaczenie dla ludzi, ale dla zmarłych, przed Bogiem, liczy się tylko ofiara Mszy św. i modlitwa. Informujemy, że można rezerwować terminy Mszy św. na przyszły rok.
Wymienianki roczne w każdą niedzielę o godz. 7.30 - można je jeszcze składać do końca listopada w biurze parafialnym po każdej Mszy św.

4. Jutro: - 101 rocznica odzyskania Niepodległości. Msza św. w intencji Ojczyzny i w intencji chorych, starszych i tych którzy opiekują się tymi osobami o godz. 10.00. Po Mszy św. namaszczenie olejem św. Szarbela. Mszę św. rozpoczniemy na zewnątrz: wciągniecie flagi na maszt, zaśpiewanie hymnu państwowego i przemarsz do kościoła. Przypominamy o udekorowaniu domów flagami narodowymi. Jutro kończymy jako Polacy świętowanie jubileuszu 100 rocz. odzyskania Niepodległości, w czasie tego jubileuszu, każdego dnia omawialiśmy modlitwę ks. Piotra Skargi za Ojczyznę i rządzących. Od jutra każdego dnia, po Mszy św. będziemy odmawiali modlitwę w intencji Kościoła do św. Michała Archanioła.

5. Kalendarz liturgiczny: bł. Eugeniusza Bossilkov (pasjonista) w środę; bł. Marii Luizy Merkelt w czwartek; św. Alberta Wielkiego w piątek: - uczczenie relikwii po Mszy św.

6. Peregrynacja relikwii po rodzinach naszej parafii, ale również innych wspólnot: św. Zelii i św. Ludwika Martin oraz bł. Hanny Chrznowskiej. Zapisy na peregrynację w biurze parafialnym.    

7. Film „Nieplanowane”- na ekrany polskich kin wszedł absolutnie wyjątkowy film pt. „Nieplanowane”, który ma wielka siłę oddziaływania, jak pokazały projekcje w Ameryce. Organizujemy parafialny i nie tylko udział w tym filmie w kinie Helios: w środę, 20 listopada o godz. 19.15. (koszt 15 zł), należy być 30 min. przed seansem. Zapisy w kruchcie u młodzieży lub w biurze parafialnym.

8. Spotkania w tygodniu: Młodzież - wspólnota Sanctus w piątek po Mszy św.
Scholka - spotkanie w sobotę o godz. 11.00.
Dzieci, które brały udział w różańcu prosimy, aby do przyszłej niedzieli przyniosły podpisane układanki październikowe.

9. Ogłoszenia z zewnątrz: Akcja Katolicka DB zwraca się z prośbą aby poprzeć swoim podpisem cofnięcie decyzji Prezydenta i Rady Miasta o zamknięciu ruchu samochodowego w obszarze bydgoskiej katedry.
Z treścią petycji, która ma być skierowana do Urzędu Miasta można się zapoznać - wywieszona jest w gablocie. Zachęcamy do poparcia tej petycji. Podpisy można składać w kruchcie kościoła lub w biurze parafialnym.         
I Forum Młodych D B „Razem ku przyszłości”, które odbędzie się od 15 do 17 listopada w Domu Jubileuszowym J P II. 

10. Sprawy budowlane - w ostatnim tygodniu 9 osób, nasi chorzy, Róża Legionowa złożyli ofiary na budowę naszego kościoła. Wielkie „Bóg zapłać” za te ofiary i za dzisiejsze złożone na tacę.
Dziękujemy tym osobom, które wysprzątały kościół i dom parafialny, i dbają o tereny zielone, dziękujemy za ofiary na kwiaty do ołtarzy.
Makulatura - przy pomieszczeniach gospodarczych znajduje się pojemnik na makulaturę. Dziękujemy tym, którzy tę makulaturę dostarczają, ale prosimy nie wrzucać do tego kontenera kartonów oraz śmieci.!!!. Makulatura to: gazety, ulotki książki…    

11. Za tydzień: - ofiary składane do puszek przeznaczone będą na ogrzewanie - akcja 1 zł. od uczestnika Mszy św. na ogrzewanie. Prosimy o wsparcie tej akcji grzewczej…

12. Dzisiaj: - XI Dzień Solidarności za Kościołem Prześladowanym - Sudan Południowy. Ofiary składane do puszek zgodnie z zarządzeniem władzy duchownej przeznaczone będą na Sudan Południowy. 
- Sklepik prowadzi sprzedaż różnych książek a także do nabycia jest nasz kalendarz parafialny jako cegiełka na budowę kościoła. Do nabycia są także Ikony naszego patrona oraz Ikony św. Rity i piękne krzyże w formie Ikony, do nabycia są także lampiony na Msze św. roratnie oraz małe zestawy kolędowe do domów. Świeży sok jabłkowy…

13 „Przewodnik katolicki”: O świętowaniu niepodległości; Wywiad z ks. Prymasem; O eutanazji; O Nocy Świętych w naszej parafii; Z życia diecezji i regionu.

14. Modlitwa za Ojczyznę

15. Zmarli. 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego