Ogłoszenia - Łukasz

Idź do spisu treści

Menu główne:

Ogłoszenia

Duszpasterstwo
5 NIEDZIELA WIELKANOCNA 19.05.2019.

1. Nabożeństwo majowe z tygodniowymi nabożeństwami pół godziny przed wieczorną Mszą św. Nabożeństwo majowe również przy Ogrodzie Modlitwy lub jeżeli będzie nie odpowiednia pogoda w Kaplicy Maryjnej, Świętych i Błogosławionych każdego dnia o godz. 20.30 zakończone Apelem Jasnogórskim.

2. Kalendarz liturgiczny: w środę - Uroczystość św. Rity, patronki od spraw trudnych i niemożliwych, od godz. 16.45 przedstawienie modlitw, o godz. 18.00 Msza św., której będzie przewodniczył ks. abp Tomasz Peta - arcybiskup Astany (Kazachstan). W czasie Mszy św. odbędzie się obrzęd, włączenia kandydatów do Bractwa św. Rity oraz zostanie poświęcona nowa figura św. Rity, która na stałe będzie znajdowała się w naszej kaplicy. 
W środę po Mszy św. zapraszamy na ziarenko kawy, listek herbaty i coś do tego… Gdyby były chętne osoby które chcą wspomóc w ugoszczeniu uczestników naszej modlitwy, poprzez upieczenie ciasta, to prosimy o przyniesienie we wtorek do 17.00. Do tej uroczystości przygotowywaliśmy się poprzez 15 czwartków a teraz przygotowujemy się poprzez codzienną modlitwę nowennową - 30 minut przed wieczorną Mszą św.
Bracia i Siostry do tego kolejnego „73” spotkania ze św. Ritą gorąco zapraszamy.  
Wspomnienie Św. Filipa Neri - w niedzielę; po Mszy św. uczczenie relikwii.
W czwartek w Kościele obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego
i Wiecznego Kapłana. To święto ma zwrócić uwagę wiernym na osobę Chrystusa jako jedynego i powszechnego Kapłana i propagować świętość życia duchowieństwa oraz akcentować potrzebę modlitwy w intencji powołań kapłańskich.

2. Spotkania w tygodniu: - organizacyjne wszystkich zainteresowanych pielgrzymką do Grecji śladami św. Pawła, we wtorek o 19.00 w sali domu parafialnego. Termin pielgrzymki 8-18 lipca (11 dni). Są jeszcze miejsca wolne a więc można się jeszcze zapisać na tę pielgrzymkę.
- organizacyjne dla osób wyjeżdżających na wakacje z Bogiem do Karpacza, Szklarskiej Poręby, Wrocławia, Ostrowa Lednickiego i Gniezna odbędzie się
w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 w kaplicy. Bardzo prosimy
o obecność byśmy mogli zweryfikować listę wyjazdową ze względu na ogromne zainteresowanie zarówno dzieci jak i dorosłych. Na spotkaniu będzie można uiścić kolejną ratę wpłaty, a także zostanie przedstawiony harmonogram wpłat i cały plan wyjazdu.
Sanctus - w piątek o godz. 18.00.
Scholka - w sobotę o godz. 11.00.

3. Pielgrzymki:
- wyjazd dla młodzieży na Lednicę młodych. To ogólnopolskie spotkanie dla młodzieży z całej Polski tym razem pod hasłem "Ty wiesz, że Cię kocham". Spotkanie odbędzie się 1 czerwca. Zapisy u ks. Marka. Koszt wyjazdu
to 20 zł.

4. „Dar na Stulecie” - wczoraj rozpoczęła się ogólnopolska akcja: „Dar na Stulecie” dla uczczenia stulecia urodzin Karola Wojtyły. Jej celem jest zbudowanie duchowego pomnika z serc i umysłów Polaków poprzez różnorodne inicjatywy modlitewne i charytatywne, artystyczne, edukacyjne i wychowawcze. Gorąco zachęcamy parafian do włączenia się w ten projekt. Szczegóły na plakacie i na stronie www.darna100.pf. 

5. Sprawy budowlane - w ostatnim tygodniu 76 osób złożyły ofiary na budowę naszego kościoła. Zebraliśmy w ubiegłą niedzielę z kopert i ze składki 3 710 zł. Wielkie „Bóg zapłać” za te ofiary.
Dziękujemy, za złożone kolejne wota i przypominamy, że jeżeli ktoś ma taką potrzebę serca, aby w taki sposób podziękować Matce Bożej, czy naszemu patronowi albo św. Ricie za opiekę, wota można nadal przynosić i w późniejszym czasie będą one wystawione w kolejnych gablotach - czy to w kaplicy czy w kościele przy św. Ricie.

Bardzo serdecznie dziękujemy osobom, które pomagają w pracach na terenach zielonych - prosimy szczególnie o pomoc jutro i we wtorek aby jeszcze bardziej uporządkować te tereny; podziękowanie kierujemy do tych osób, które wysprzątały kościół, kaplicę i dom parafialny.

6. Za tydzień: - ofiary składane na tacę przeznaczone będą na cele budowlane: na spłatę zadłużenia za ocieplenie dachu i zrobienie stropu a ofiary składane do puszek przeznaczone będą na cele młodzieżowe „Wspólnotę Sanctus”.
7. Dzisiaj: ofiary składane do puszek przeznaczone są zgodnie zarządzaniem władzy duchownej na kościół w Gołańczy, który doświadczył pożaru.
Sklepik - rozprowadzane są książki, albumy na I Komunię św. - szczególnie polecamy albumy mówiące o historii odzyskania Niepodległości, Ikony: Matka Boża Jasnogórska, św. Łukasz, św. Rita i inne; są także nowe koronki do Św. Rity; flagi narodowe i kościelne oraz plakaty eucharystyczne i maryjne na uroczystości narodowe i kościelne.

8. „Przewodnik Katolicki”… O komunii dla dzieci z niepełnosprawnością; Jak być człowiekiem spełnionym?; Czy Kościół ma być prawicowy czy lewicowy?; Wywiad z biskupem porwanym w Iraku przez islamistów;
O komunii z kobiecej ręki; Z życia diecezji i regionu.

9. Modlitwa za Ojczyznę…   

10. Zmarli: + Elżbieta Żołnierek, lat 57, ul. Okulickiego 7. Była znaną parafianką, uczynną i pomocną, członkinią Rady Duszpasterskiej i Bractwa św. Rity.
Modlitwy przy urnie z jej prochami, w kaplicy M B Królowej Wszystkich Świętych: dzisiaj o godz. 20.00 modlitwa różańcowa z nabożeństwem majowym. 
Pogrzeb jutro o 13.30: modlitwa różańcowa, Msza św. i ceremonie pogrzebowe na cm. św. Mikołaja.
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego