Ogłoszenia - Łukasz

Idź do spisu treści

Menu główne:

Ogłoszenia

Duszpasterstwo
5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU „A”
29.03.2020.

OGŁOSZENIA NA CZAS EPIDEMII KORONAWIRUSA

1. Ks. biskup udzielił dyspensy od uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej dla osób: osobom w podeszłym wieku, osobom z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.), dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę, osobom, które czują obawę przed zarażeniem ale zachęta do osobistej modlitwy i Mszy św. przez środki masowego przekazu.

2. Przypominam, że przepisy liturgiczne Kościoła przewidują przyjmowanie Komunii Świętej na rękę: wyciągamy lewą lub prawą dłoń; Pana Jezusa szafarz kładzie na dłoni a prawą lub lewą ręką bierzemy i przy szafarzu wkładamy do ust i spożywamy, przechodzimy na miejsce i adorujemy Chrystusa Eucharystycznego.     
 
3. Znak pokoju przekazujemy przez skinienie głowy, nie podajemy rąk.

4. Kropielnice na ten czas zostały usunięte, ale wchodząc do świątyni przyklękamy i czynimy znak krzyża i odmawiamy dowolną modlitwę. 

5. Msza św. i spowiedź św. Godziny Mszy św. bez zmian.
Wg zarządzenia na Mszy św. wewnątrz kościoła może być 5 osób, dlatego dodatkowo otwarta jest kapica, która jest nagłośniona i tam można uczestniczyć we Mszy św.; teren przy kościele również jest nagłośniony. Dodatkowo w każdą niedzielę będzie otwarty chór, aby i tam można uczestniczyć we Mszy św.. Zachęcam do gorliwej modlitwy i przypominam że każdy piątek od 15.00 do 18.00 jest wystawiony N S i indywidualna modlitwa. Okazja do spowiedzi św. każdego dnia 60 minut przed Mszą św. 
   
6. Nabożeństwa: Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej wg ustaleń dekanalnych zostają zawieszone.

7. Wszelkie spotkania wspólnot: LSO, młodzież, scholka; z dziećmi do I komunii św.; młodzieży do sakramentu bierzmowania - nie odbędą się; rodziców dzieci do I komunii św. i bierzmowania przełożone na inny czas.

8. Modlitwa: w czasie każdej Mszy św. po komunii św. śpiewamy suplikacje i odmawiamy modlitwę, która jest wyłożona, można ja zabrać do domu… Zachęcam do uczestnictwa Apelu Jasnogórskiego o godz. 21.00 przez telewizję Trwam lub Radio Maryja: 10 różańca, suplikacje i przyjęcie błogosławieństwa, które otrzymujemy od księży biskupów. My, kapłani posługujący w naszej parafii też to błogosławieństwo udzielamy wam, kochani parafianie.

INNE OGŁOSZENIA
1. Nabożeństwa tygodniowe pół godziny przed Mszą św…,

2. Dni eucharystyczne: I czwartek miesiąca - modlitwa o powołania i I piątek miesiąca - modlitwa do NSPJ, I sobota miesiąca - modlitwa do NSNMP
o godz. 8.00.  

3. 15 czwartków ze św. Ritą - VIII spotkanie w najbliższy czwartek: modlitwy o godz. 17.30, o godz. 18.00 Msza św.

4. „Kocham, więc służę" to inicjatywa duszpasterstwa akademickiego „Martyria”. Polega ona na niesieniu pomocy starszym i chorym w trudnym czasie epidemii. W ramach akcji oferujemy pomoc przy podstawowych czynnościach, które w obliczu epidemii dla wielu mogą być kłopotliwe, takich jak; zrobienie podstawowych zakupów, wykupienie leków z apteki czy wyrzucenie śmieci. Jeśli potrzebujesz pomocy: tel. 516 722 771.

5. Modlitwa o zaprzestanie epidemii koronawirusa i do św. Michała Archanioła

6. Zmarli: 
+ Gizela Chojnacka, lat 76, ul. Bora Komorowskiego 12 A.
+ Krystyna Urban, lat 90, ul. Bortnowskiego 14.      
 
Przeżywamy czas Wielkiego Postu, w tym roku szczególny trudny czas
z epidemią koronawirusa, wspierajmy się wzajemnie modlitwa i wszelką pomocą. Niech Boże błogosławieństwo nas wzmacnia.
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego