Ogłoszenia - Parafia pw. św. Łukasza Ewangelisty i św. Rity

Parafia św. Łukasza Ewangelisty i św. Rity
w Bydgoszczy-Fordonie
Przejdź do treści

Ogłoszenia

Duszpasterstwo
NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA
11.04.2021.

1. Nabożeństwa: - tygodniowe o godz. 17.30; Adoracja Najświętszego Sakramentu - w piątek od godz. 15.00 do 18.00, rozpoczęcie Koronką do Bożego Miłosierdzia.  

2. Kalendarz liturgiczny: św. Gemmy Galgani - we dzisiaj;  św. Teresy z Andów (karmelitanka) - jutro; bł. Dominik Zubero w środę; św. Bernadety Soubirous oraz św. Benedykt Józef Labre w piątek.
1055 rocz. Chrztu Polski - w środę.    

3. 15 czwartków ze św. Ritą - zapraszamy na kolejne X spotkanie w najbliższy czwartek: modlitwy o godz. 17.30, o godz. 18.00 Msza św.

4. Msza św. za Ojczyznę w piątek o godz. 18.00.

5. Spotkania w tygodniu:
Rodziców dzieci klas III - w środę o godz. 18.00.
Wspólnota Miłosierdzia i PZ Caritas - w środę po Mszy św. o godz. 18.00.
Wspólnota Sanctus - w piątek po Mszy św. o godz. 18.00.

6. Sprawy budowlane - w ostatnim tygodniu 9 osób złożyło ofiary na budowę naszego kościoła. Jedna osoba z parafii i dwie z poza parafii przekazały swoją „trzynastą emeryturę”  na mozaikę św. Rity… Wielkie „Bóg zapłać” za te ofiary i za dzisiejsze złożone na tacę, jak również za te, które są już realizowane w ramach deklaracji i przeznaczone na upiększenie naszej świątyni.
W tygodniu rozpoczną się prace przygotowujące do położenia mozaiki św. Rity i mozaiki przy chrzcielnicy. Prosimy o ofiarność na ten cel.  
Podziękowanie dla Dobroczyńców naszej Parafii za zrozumienie bieżących potrzeb naszej parafii w aktualnej sytuacji związanej z pandemią. Dziękujemy za ofiary składane na tacę w kościele jak i te które zostały przekazane na konto bankowe naszej parafii z dopiskiem „na tacę - bieżące potrzeby”. Konto dostępne na stronie internetowej, w kalendarzu oraz jest wyłożone na stoliku.
7. Dzisiaj: - DODATKOWO MSZE ŚW. o godz. 15.15 i 18.00.
Niedziela Miłosierdzia - Święto Patronalne Caritas, - Rozpocznie się 77 Tydzień Miłosierdzia - w tym miejscu dziękujemy P Z Caritas za wszystko co czyni dla potrzebujących w parafii.    
- Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 (dziękujemy tym, którzy trwali na modlitwie nowennowej od Wielkiego Piątku przygotowując się do tej uroczystości).   
- Ofiary składane do puszek przeznaczone są zgodnie z zarządzeniem władzy duchownej na Caritas.

8. „Przewodnik katolicki”: O Miłosierdziu, które nie tylko dotyczy Boga ale również i człowieka; O zbawieniu dla wspólnoty; O św. Józefie i naturze Kościoła; O młodzieży czy pójdzie za lewicowością?; O skrzywdzonych dzieciach w rodzinie, w szkole; Z życia diecezji i regionu.  

9. Modlitwa do św. Józefa i św. Michała Archanioła

10. Zmarli: + Renata Piotrowska, l. 73, ul. Bora Komorowskiego 97 - pogrzeb jutro o godz. 13.30; + Edward Przybylski, l. 92, ul. Wyzwolenia 114.
Wróć do spisu treści