Ogłoszenia - Łukasz

Idź do spisu treści

Menu główne:

Ogłoszenia

Duszpasterstwo
29 NIEDZIELA ZWYKŁA 21.10.2018.

Podziękowanie: - w czwartek obchodziliśmy XXVI rocznicę powstania parafii a także doroczny odpust ku czci Patrona Św. Łukasza Ewangelisty. Dziękujemy wszystkim parafianom i sympatykom za liczny udział w sumie odpustowej, za wspólną z nami modlitwę. Dziękujemy osobom które upiekły ciasto dla gości. Oddzielne podziękowanie dla pań i panów, którzy pomogli przygotować nasz kościół a także dom parafialny na tę uroczystość. Wielkie Bóg Zapłać…
Kropelka Miłości - tydzień temu, przeprowadzona była po raz XI Akcja „Kropelka
Życia”, dziękujemy tym 36 osobom, które pragnęły oddać krew; oddało 29
osób, które przekazały 13,50 litra kropelki miłości dla innych.

1. Nabożeństwa: Różaniec dla dorosłych z tygodniowymi nabożeństwami o godz. 17.30, w sobotę i w niedzielę o godz. 16.30; - dla dzieci w tym tygodniu wtorek i w środę o godz. 17.00.
Różaniec: VII klasy SP w środę o godz. 17.00; VIII klasa SP i III Gim. we wtorek o godz. 17.00.

2. Kalendarz liturgiczny: jutro - św. Jana Pawła II; w środę - bł. Jana Balickiego; w piątek - bł. Celiny Borzęckiej - uczczenie relikwii po Mszy św. - Co miesięczna modlitwa do Św. Rity - patronki od trudnych i niemożliwych spraw jutro. Modlitwy dzisiaj o godz. 16.30; jutro o godz. 17.00 modlitwa Koronki i o godz. 18.00 Msza św.  Zapraszamy na tę piękną modlitwę…

3. Wymienianki - Zdrowaśki za Zmarłych - będziemy szczególnie modlić się za nich w naszej świątyni w czasie różańca pół godziny przed wieczorną Mszą św. (wymienianki jednorazowe). Wymienianki roczne w niedzielę o godz. 7.15. Prosimy, ażeby w wymieniankach rocznych podawać tylko nazwiska i imiona najbliższych: rodziców, współmałżonków, dzieci ewentualnie dziadków… Przypominamy, że kartki na wymieniani wyłożone są na stolikach przy w wyjściu z kościoła a wymienianki jak i intencje mszalne, przyjmujemy w biurze parafialnym po każdej Mszy św.

4. Spotkania w tygodniu: Wspólnota Sanctus - w piątek o godz. 19.00.
Scholka - w sobotę o godz. 11.00.

5. Poradnia Rodzinna dla małżonków i rodzin, czynna w środę od godz. 18.00 do 19.00, obecne będą Instruktorki Naprotechnologii. Bardzo prosimy, aby osoby pragnące przybyć do Poradni Rodzinnej wcześniej poinformowali o tym fakcie w biurze parafialnym lub telefonicznie. Grafik spotkań wywieszony w gablocie. 

6. Peregrynacja Obrazu Matki Bożej Pięknej Miłości - trwa po rodzinach naszej parafii. Zapraszamy rodziny i osoby samotne na tę peregrynację. Zapisy przyjmowane są w biurze parafialnym

7. Pielgrzymki: - pielgrzymka dziękczynna za jubileusz parafii i nawiedzenia obrazu Matki Bożej, na Jasną Górę. Wyjazd w czwartek o godz. 7.00; w programie o godz. 16.00 Droga Krzyżowa; o godz. 20.00 Msza św. w kaplicy cudownego obrazu; o godz. 21.00 Apel Jasnogórski transmitowany przez Telewizję Trwam; następnie nocne czuwanie; o północy Msza św. - „Pasterka Maryjna” -; następnie ciąg dalszy modlitw do godz. 4.00; o godz. 5.30 Godzinki do Matki Najświętszej; o godz. 6.00 Msza św. i zakończenie czuwania. Zapisy na pielgrzymkę w biurze parafialnym. Te osoby, które się zapisały prosimy o dokonanie wpłat.
- pielgrzymka do Meksyku organizowana w lutym przez jedną parafię wraz z biurem Vervinci Travel. Informacje szczegółowe na tablicy ogłoszeń. 

8. Noc Świętych - w naszej parafii po raz szósty przeprowadzona będzie Noc Świętych 31 października (czwartek). Głównymi postaciami tego dnia będą Święci i Błogosławieni Niepodległości: św. arcybiskup Zygmunt Szczęsny Feliński, św. Rafaf Kalinowski, św. brat Albert Chmielowski, bł. Aniela Salawa, bł. ojciec Honorat Koźmiński, bł. Edmund Bojanowski. Informujemy już dzisiaj o tym modlitewnym spotkaniu, aby wcześniej przygotować znicze z naklejonym imieniem swojego świętego patrona. Dzieci, młodzież i dorosłych prosimy przygotowanie strojów swoich świętych patronów, patronów naszego spotkania modlitewnego. Najciekawsze stroje zostaną nagrodzone.

9. Informacje z zewnątrz: Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Bydgoskiej zaprasza narzeczonych na cykl katechez przedślubnych (tzw. „kurs przedmałżeński”). Planowanych jest siedem spotkań w formie warsztatowej. Katechezy głoszone są
w domu parafialnym w parafii Chrystusa Króla, ul. Lotników.  
IX Międzynarodowa Konferencja z cyklu „Jeden świat - wiele kultur” odbędzie się w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Wyższej, w czwartek i piątek.

10. Sprawy budowlane: w ostatnim tygodniu 62 osoby złożyły ofiary na budowę naszego kościoła. Wielkie „Bóg zapłać” za te ofiary. Bardzo gorąco dziękujemy za wszystkie ofiary i gesty życzliwości.
Dziękujemy, za złożone kolejne wota (np. medal 100 rocznicy Powstania Wielkopolskiego) i przypominamy, że jeżeli ktoś ma taką potrzebę serca, aby w taki sposób podziękować Matce Bożej, czy naszemu patronowi albo św. Ricie za opiekę, wota można nadal przynosić i w późniejszym czasie będą one wystawione w kolejnych gablotach - czy to w kaplicy czy w kościele przy św. Ricie.
Dziękujemy tym osobom, które wysprzątały kościół a także i dom parafialny, i dbają o tereny zielone.

11. Za tydzień: - ofiary składane na tace przeznaczone będą na cele budowlane. Przypominamy o naszym zadłużeniu które wynika z prowadzonych wcześniej prac: ocieplenie dachu, zrobienie sufitu i sprawy elektryczne; ofiary składana do puszek przeznaczone będą na cele młodzieżowe - Wspólnotę Sanctus.

12. Dzisiaj: rozpoczyna się Tydzień Misyjny pod hasłem: „Pełni Ducha i Posłani”;
- ofiary składane do puszek zgodnie z zarządzeniem władzy duchownej przeznaczone są na cele misyjne.
- Odpust w parafii św. J P II przy ul. Bydgoskich Olimpijczyków o godz. 12.00.

Sklepik - sprzedaż różnych książek, książeczek do nabożeństwa dla dzieci klas III; modlitwy do
św. Rity na miesiąc listopad; są do nabycia Ikony M B Jasnogórskiej, św. Łukasza i św. Rity i inne oraz nasz kalendarz parafialny jako cegiełka na budowę kościoła; Świeży sok jabłkowy…

13. „Przewodnik katolicki”: O nieznanych listach św. papieża Pawła VI; O relatywizmie wg Benedykta XVI i Franciszka; O schizmie w prawosławiu; O nastolatkach i ich życiu bez celu; O samobójcach; O mieszkaniach plus; Z życia diecezji i regionu; „Na skraju”…

14. Zmarli: + Zdzisław Juszczak, lat 67, ul. Bora Komorowskiego 6. 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego