Ogłoszenia - Łukasz

Idź do spisu treści

Menu główne:

Ogłoszenia

Duszpasterstwo
3 NIEDZIELA ADWENTU „C”
16.12.2018.

1. Nabożeństwa tygodniowe o godz. 17.30.

2. Spotkania w tygodniu:  
Chorych i starszych z posługą sakramentalną odwiedzimy w piątek od godz. 7.00. Następne odwiedziny w lutym, a w czasie świąt do chorych udadzą się Nadzwyczajni Szafarze Komunii św.
Wspólnota SANCTUS - w środę wraz z dziećmi dekorować będą choinkę przy żłóbku.
Scholka dziecięca - w sobotę o godz. 11.00.
LSO - ministranci - w czwartek o godz. 18.30.!!!

3. P Z Caritas - działający przy naszej parafii będzie w sobotę od godz. 10.00 do 11.00 wydawał różne dary dla rodzin potrzebujących. Te dary można jeszcze składać do kosza, który jest wystawiony przy obrazie naszego patrona.      

4. Co miesięczna modlitwa do św. Rity - patronki od trudnych i niemożliwych spraw - w sobotę. Modlitwy rozpoczniemy już od środy do piątku od godz. 17.30, w sobotę od godz. 16.00 - modlitwa z przedstawianiem intencji. Po modlitwach Msza św. 

5. Spowiedź Adwentowa - informujemy, że nasza parafialna spowiedź przed świętami i miesięczna dla dzieci, i młodzieży będzie w sobotę od godz. 8.30 do 9.30, (6) po południu od 15.30 do 17.00 (7). O godz. 15.15 - nabożeństwo pokutne przygotowujące do spowiedzi św.
Nie będzie już spowiedzi św. w niektóre dni tygodnia ponieważ udajemy się z posługą sakramentalną do innych parafii: jutro - parafia św. Jana Apostoła i Ewangelisty oraz parafia św. Jana Pawła II; we wtorek parafia św. Mikołaja oraz św. Faustyny; w piątek parafia Matki Boskiej Królowej Męczenników. Dokładny plan spowiedzi jak będzie przebiegała w dekanacie na plakacie. Prosimy o korzystanie z sakramentu wcześniej: przypominamy, że spowiedź w naszej parafii 15 minut przed Mszą św. - nie spowiadamy w czasie Mszy św.   

6. Informujemy już dzisiaj, że nasza PASTERKA ŁUKASZOWA tylko o godz. 22.00. Ta zmiana jest podyktowana prośbą wielu osób, uzgodniona na spotkaniu Rady Duszpasterskiej (kto będzie uczestniczył w tej Mszy św. o godz. 22.00 czyni zadość obowiązkowi uczestniczenia we Mszy św. w dniu Bożego Narodzenia). Już dzisiaj przypominamy o przygotowaniu Dzwoneczków na Pasterkę Łukaszową oraz strojów pobożnych kolędników.
Na Pasterkę Łukaszową przygotowujemy duży zespół, który w radości tego czasu uświetni śpiewem ten wyjątkowy dzień w ciągu roku. Zapraszamy wszystkich chętnych grających i śpiewających dzieci, młodzież i dorosłych na próby, które odbywać się będą jutro i we wtorek po Mszy św. wieczornej. Dekoracja choinek i ustawienie żłóbka - jutro i we wtorek od godz. 9.00, prosimy o pomoc. 

7. Kolęda - Duszpasterskie nawiedzanie rodzin zwane kolędą rozpoczniemy od 28 grudnia i potrwa do 30 stycznia.

8. Ogłoszenia z zewnątrz: - Betlejem w Bydgoszczy - 5 stycznia o godz. 18.00 w Hali Widowiskowo - Sportowej „ŁUCZNICZKA” w Bydgoszczy będzie miał miejsce wyjątkowy koncert „Betlejem w Bydgoszczy”. Bilety w cenie 60 i 80 zł do nabycia w biurze parafialnym.           

9. Sprawy budowlane - w ostatnim tygodniu 96 osób złożyło ofiary na budowę naszego kościoła, także Róża Legionowa. Wielkie „Bóg zapłać” za te ofiary.
Dziękujemy tym osobom, które wysprzątały kaplicę, kościół oraz dom parafialny.
Sprzątanie przedświąteczne w sobotę od godz. 10.00. Prosimy o pomoc.
Bardzo prosimy o zamykanie za sobą drzwi oraz prosimy aby nie stawać w drzwiach…

10. „Przewodnik katolicki”: Blaski i cienie życia ludzi Boga; O przykazaniu miłości bliźniego; O gustach, brzydocie, artystach i kiczu w kościele; O rekolekcjach adwentowych; O rewolucji we Francji; O niepłodności; O udarze mózgu; Z życia diecezji i regionu.
W sklepiku można nabyć różne książki, kartki świąteczne, kalendarz parafialny „Cegiełka” na rok 2019. Świece Caritas jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom (akcja trwa już po raz 25). Zapalona świeca caritasowa przy stole wigilijnym przypomina, że pomogliśmy jakiemuś dziecku. Świeży sok jabłkowy…
Poświęcone Opłatki wigilijne są do nabycia w sklepiku i biurze parafialnym. Są również kolorowe opłatki jak tradycja mówi dla zwierząt. Za złożone przy tej okazji ofiary, które są przeznaczone na cele budowlane składamy serdeczne podziękowanie.

11. Za tydzień - na Mszy św. o godz. 11.30 zostaną poświęcone figurki Dzieciątka Jezus - będzie można zabrać do domów światełko betlejemskie, które zostanie przyniesione w tygodniu przez harcerzy.
- w przyszłą niedzielę, członkowie i wolontariusze Stowarzyszenia św. Łazarza, po Mszach świętych będą rozprowadzać kalendarze-cegiełki. Środki zebrane ze sprzedaży pozwolą na wsparcie działania Centrum Opieki Perinatalnej św. Łazarza (hospicjum perinatalnego), które ma pod swoją opieką rodziny, spodziewające się narodzin śmiertelnie chorego dziecka. Koszt cegiełki wynosi 50 złotych. Zachęcamy do wsparcia.

12. Dzisiaj: - trzecia Niedziela Adwentu. Ten czas ma nas duchowo przygotować na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów, a od dzisiaj przygotowujemy się na pamiątkę Bożego Narodzenia. Msze św. ku czci Matki Bożej zwane „Roraty” od poniedziałku do środy o godz. 18.00 w kościele; czwartek i piątek o godz. 6.30 w kaplicy.  
- promocja ministrancka na Mszy św. o godz. 11.30.
Koncert charytatywny dla wychowanków zespołu Placówek Opiekuńczo Wychowawczych (mieszkanie usamodzielniające przy ul. Bora - Komorowskiego) dzisiaj od godz. 12.30, w kościele. Przygotowany koncert przez dzieci z Przedszkola Niepublicznego „Borowiki”.
Są zaproszeni liczni goście z miasta ale również i my mieszkańcy parafii. Wstęp wolny. Po koncercie prowadzony będzie kiermasz świąteczny. Dochód z kiermaszu przeznaczony dla Placówek Opiekuńczo Wychowawczych.
- ofiary składane do puszek przeznaczone są na ogrzewanie - akcja 1 zł. od uczestnika Mszy św. na ogrzewanie. Przypominamy, że przez cały czas okresu grzewczego, ofiary na ten cel można składać do skarbon umieszczonych na filarach, z napisem „na ogrzewanie”. Prosimy o wsparcie tej akcji grzewczej…

13. Modlitwa za Ojczyznę

14. Zmarli.   
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego