Ogłoszenia - Łukasz

Idź do spisu treści

Menu główne:

Ogłoszenia

Duszpasterstwo
15 NIEDZIELA ZWYKŁA „C”
14.07.2019.

1. Czas wakacyjny - Msze św. w miesiącu lipcu i sierpniu odprawiane są w kaplicy od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, w sobotę o godz. 8.00; w kościele w sobotę o godz. 17.00 i w niedzielę. Nabożeństwa tygodniowe o godz. 16.30.
Biuro parafialne w czasie wakacji czynne w sobotę od godz. 10.00 do 11.00. Przypominamy o odpowiednim stroju w świątyniach w czasie upałów: przykryte ramiona i długie spodnie.   

2. Kalendarz liturgiczny: św. Kamila de Lellis - dzisiaj; św. Szymona z Lipnicy
- w czwartek; bł. Czesława - w sobotę; uczczenie relikwii po Mszy św.

3. Pielgrzymki: - 16 do 21 września. Jasna Góra, Kraków, Zakopane, Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice… Informacje szczegółowe w biurze parafialnym.
- piesza pielgrzymka: XV diecezjalna oraz akademicka (grupa przezroczysta) i XXIV promienista (grupa biało-żółta) na Jasną Górę wyruszy 21 lipca z parafii MBKM. Szczegóły na plakacie.

4. Sprawy budowlane: w ostatnim tygodniu 7 osób złożyło ofiary na budowę naszego kościoła, (4 wpłaciły na parafialne konto). Bóg zapłać za wszystkie ofiary i gesty życzliwości i tym, którzy pielęgnują tereny zielone (szczególnie pani Marii za pielęgnowanie terenów zielonych przy figurze M Najświętszej i św. Rity) oraz tym, którzy wysprzątali kościół i dom parafialny.

5. Za tydzień: - po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów mechanicznych (rowery, motocykle, samochody), zbierane będą ofiary w ramach akcji MIVA POLSKA - 1 grosz za bezpieczny kilometr na pomoc przy zakupie środków transportu dla misjonarzy.  
- Comiesięczna modlitwa do Św. Rity - patronki od trudnych i niemożliwych spraw 22 lipca. Przygotowanie do tego dnia przez modlitwę (TRIDUUM) od piątku do niedzieli 30 minut przed Mszą św.

6. Dzisiaj: XV Niedziela Zwykła.

7. „Przewodnik katolicki”: O trudnym kapłaństwie; O medytacji, która jest lekarstwem; O chrześcijanach w Iraku; O ekologicznej katastrofie; O granicach władzy; Z życia diecezji i regionu.

8. Modlitwa za Ojczyznę…

9. Zmarli.
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego